Zaujímavé veci

Vitajte na mojej webovej stránke

Normálne príbehy

Nehnevajte strýka Boba
V škole:
- Tak deti, povedali sme si, čo je to morálne ponaučenie a do zajtra si nejaký príbeh s morálnym ponaučením pripravíte na domácu úlohu.
Druhý deň v škole:
- Tak, Miško, povedz nám svoj príbeh s morálnym ponaučením.
- My máme doma farmu a veľa sliepok, ktoré znášajú vajíčka. Raz sme naložili všetky vajíčka do veľkého koša a išli sme ich predať na trh. Keď sme išli cez prejazd, auto nadskočilo a všetky vajíčka sa nám rozbili. A morálne ponaučenie je, že nemáme mať všetky vajíčka v jednom koši.

- To je pekný príbeh. A čo ty, Vierka?
- My máme tiež farmu, ale predávame kuriatka. Mali sme veľmi veľa vajíčok a tešili sme sa, koľko kuriatok sa nám vyliahne, ale vyliahlo sa ich iba deväť. A morálne ponaučenie je, že nemáme počítať kuriatka, pokiaľ sa nevyliahnu.
- To je tiež pekný príbeh, Vierka. A čo si si pripravil ty, Janko?
- Môj strýko Bob bol pilot vo Vietname. Raz ho trafili, tak strýko Bob vyskočil s padákom a mal pri sebe iba fľašu whisky, mačetu a guľomet. Ešte vo vzduchu vypil celú fľašu whisky a dopadol priamo medzi päťsto nepriateľských Vietnamcov! Guľometom ich stopäťdesiat postrieľal, než sa mu minuli náboje. Potom ich mačetou stopäťdesiat rozsekal, než sa mu mačeta otupila a zlomila. A potom ich holými rukami dvesto uškrtil a roztrhal a potom utiekol späť domov.
- No Janko, a aké je v tom morálne ponaučenie?
- Nehnevajte strýka Boba, keď je opitý!
Žádné komentáře