Zaujímavé veci

Vitajte na mojej webovej stránke

Rozprávky

Hovoril si Rys Boris Ostrovid
Rys Boris bol šľachtic telom i dušou. Mal vyberané spôsoby, elegntný vkus, bol všeobecne známy svojou vzdelanosťou a širokým rozhľadom. Veľmi dobre sa oženil. Jeho vyvolenou sa stala barónka Mica von Katze. Bola nemeckého pôvodu. Obaja mali mnoho príbuzných a to po celom svete. Boli to bratranci levy z Afriky, tigre z Ázie, pumy z Ameriky. Počtom najväčšia bola rodina mačiek. Tie žili na celom svete, v dedinách i v mestách. Niektoré žili v lese pôvodným spôsobom života. To boli mačky divé. Mnoho mačiek si privyklo na pohodlnejší život. To boli mačky domáce.

Boris s manželkou Micou však s nimi neprichádzali často do styku. Obľubovali najmä husté lesy, v ktorých neboli nikým a a ničím vyrušovaní. Možno sa vám zdá, že to bol nudný život. Ale veru nie. Boris mal tak citlivý sluch, že začul aj tú najmenšiu myšku, ktorá sa pohla v kroví. A keďže počul skoro všetko, neraz mu z toho hučalo v hlave. Potom bol nervózny a podráždený. Často mával migrénu. A tak ho manželka brávala na tie najodľahlejšie miesta v horách, kde spolu obdivovali východ slnka, jastrili po koristi a viedli spoločné rozhovory.

Veľa sa zmenilo v deň, keď barónka Mica oznámila svojmu manželovi, že na jar už nebudú sami, že očakávajú do rodiny prírastok. Boris od radosti tak zamraučal, až si vystrašené zvieratá z celého lesa mysleli, že Ostrovidoví dostali leviu návštevu z Afriky. (Ale čo by robil taký lev zvyknutý na horúce savany, vysoko v horách, kde fúka silný vietor a šibe dážď? Kde v zime napadne sneh do ktorého sa zabárajú laby a nedá sa zohnať žiadna potrava?)

Deň D nastal. Na svet prišli 3 nádherné mláďatká. Milé, mäkké a hebké ako klbká vlny. Stále hladné a túžiace po láskavom pohladení maminým jazykom. A tu Boris vyšiel na najvyšší vrch a oznámil tú správu radostným mravčaním tak silno, že ho počuli na všetkých kontinentoch zemegule. Tak sa všetci dozvedeli, že rod Ostrovidových má pokračovateľov rodu a nositeľov slávneho mena. Otec Boris už teraz rozmýšľal, ktoré chodníky synom ukáže, ako ich naučí liezť na stromy. Ale zatiaľ ich nechal v starostlivosti mamy Mici, ktorá ich nakŕmila a uspala a sama priadla plná pokoja a šťastia.

Žádné komentáře