Zaujímavé veci

Vitajte na mojej webovej stránke

Rozprávky

Žabiak cestovateľ
Bol raz jeden žabiak, ktorý každý deň skákal rýchlejšie a rýchlejšie. Nikto mu nehovoril inakšie ako Žaboš Neposedný, lebo nevedel chvíľu byť na jednom mieste. Mal veľké hnedé oči, veľkú papuľku, dlhé predné a zadné labky, vie skákať 40 km/h. Je to fešák a mladé žaby sa po ňom obzerajú – teda ak ho stihnú zazrieť, keď preskáče popri nich. Už preskákal 100 km štvorcových, ale už ho to nebavilo skákať tam, kde už bol, tak sa rozhodol ísť do sveta.
    Tak skákal a skákal, až doskákal do veľkomesta, samý šum, ruch, tak skočil rovno do autobusu. Tam sa bál, že ho niekto prišliapne, veľkým skokom skočil do nákupnej tašky, usadil sa tam a hovorí: „Fuj, čo to tu tak páchne!“ Vtom zbadal balíček a číta „Olomoucké syrečky“ a hovorí: „Ááááá! Olomoucké syrečky a ja – to je ako oheň a voda!“ Zrazu nejaká pani zobrala tašku a vystúpila z autobusu. Do tašky vstúpil čerstvý vzduch, vtáčiky zaštebotali a žabiak vyskočil z tašky rovno do bariny a vykúpal sa v nej.
    Už sa zvečerievalo, tak si začal hľadať nocľah. Našiel dieru pod oknom s muškátmi. Vopchal sa do nej a zaspal.
Ráno skákala okolo žabka Žabinka, ktorá bývala v muškátoch na okne. Keď zbadala Žabošov chrbát, myslela si, že to je pekný kameň, na ktorom sa môže vyhrievať. Sadla si naň a Žaboš splašene vyskočil a schoval sa za roh. Žabinka išla za ním a hovorí mu: „Počkaj! Kto si?“ Žaboš zastal a hovorí: „Ja som Žaboš. A ty?“ „Ja som Žabinka, bývam hore v kvetináči. Ukážem ti to tam,“ povedala Žabinka a už boli v kvetináči na okne. Dali si pár múch a šli spať. Ale v noci sa stalo niečo neobyčajné. Žabinka sa zobudila a uvidela padať hviezdu, tak si želala, aby boli plyšoví, lebo by mohli bývať na vankúšiku v teple a v suchu, čo bolo za oknom. V izbičke bývalo dievčatko, ktoré malo rado plyšové hračky od výmyslu sveta: myšky, mačky, medvedíkov...Keď sa ráno prebudili, našla ich na okne malá Katka, ktorej sa plyšové žabky zapáčili. Zobrala si ich dovnútra a radovala sa z nich. Dala im veľký dom pre bábiky a vankúš na poličke. Keď sa s nimi hrala, ostatné hračky išli bokom.
    Keď potom vyrástla, napísala túto rozprávku.
Žádné komentáře